Przejdź do głównej zawartości

Nasza pomoc

21 lipca 2020

Dzisiejszy wpis chciałbym skierować do osób wykluczonych społecznie z przeróżnych powodów. Jak wiadomo celem naszej Fundacji jest niesienie pomocy takim osobom, poprzez programy Career Turn, Bariers Breaking Opportunity, itd. W ramach pomocy w uzyskaniu potrzebnych na rynku pracy kompetencji zawodowych, organizujemy przeróżne ciekawe kursy doszkalające, aby nasi uczestnicy mogli podnieść swoje kwalifikacje i tym samym odpowiedzieć na zapotrzebowania stawiane przez obecny rynek pracy. Dodatkowo stawiamy na coaching/mentoring środowiska pracy, aby jak najlepiej przygotować naszego kandydata na wyzwania rynku pracy. Pomagamy w znalezieniu zajęcia i czuwamy przy pierwszych krokach nowej ścieżki zawodowej naszych podopiecznych.

Wewnętrzne dziecko

Przychodzimy na ten świat i nikt wcześniej nas nie poinstruował czego mamy się spodziewać. Nagle przechodzimy z hermetycznego, bezpiecznego środowiska i po raz pierwszy szeroko otwieramy oczy - także ze zdziwienia, ponieważ wszystko jest nowe i nieznane. Na „starcie” opiekują się nami rodzice i to oni pomagają nam stawiać pierwsze kroki. Z czasem tę „opiekę” przenosimy na siebie. Robimy się coraz bardziej niezależni od naszych rodzicieli i zaczynamy sami dbać o swoje potrzeby. Zaczynamy niejako przejmować rolę rodziców w ramach opieki nad swoim wewnętrznym dzieckiem, które jest z nami przez cały czas po kres naszych dni.

Emocjonalne wyzwania

W życiu przychodzą chwile takich wyzwań, gdy musimy wyjść ze strefy naszego komfortu, by zacząć nowe – nieznane. Takim czasem niewątpliwie jest podjęcie pierwszej pracy czy jej zmiana. Z tą właśnie nową sytuacją zmierzają się nasi podopieczni. Pomagamy nie tylko w tej sferze merytorycznej - od spraw najbardziej prozaicznych jak napisanie dobrego CV - po wspomniane wcześniej szkolenia. Jednym z najważniejszych aspektów - i to nie tylko w tematach związanych z naszą fundacją ale i w całym życiu - jest właśnie dobra opieka nad swoim wewnętrznym dzieckiem. Powinniśmy tym bardziej skupić się na jego ochronie im większe stoją przed nami emocjonalnie angażujące nasze zasoby wyzwania. Właśnie dlatego kładziemy ogromny nacisk na aspekt psychologiczny. Chcemy poznać naszych uczestników, co lubią a czego nie. Służą nam do tego różne narzędzia, jak choćby kwestionariusze osobowe, które pozwalają dopasować danego człowieka do miejsca pracy. Wykonywanie obowiązków w pracy, która nie jest dla nas odpowiednia to właściwie pewność, że nasze wewnętrzne dziecko będzie razem z nami źle odnajdywać się w sytuacji, a sama nasza praca będzie zdecydowanie mniej wydajna.

Wstecz
Udostępnij:
Loading...