Najlepszy czas na poszukiwania pracy

11.08.2021

Światowa epidemia wirusa SARS-Cov2 odcisnęła swoje piętno w praktycznie wszystkich aspektach życia człowieka. W ramach walki z epidemią światowe rządy podjęły szereg mniej lub bardziej drastycznych kroków, które niestety odbiły się na nas wszystkich. Znajdujemy się, zarówno społecznie jak i gospodarczo, w okresie odmrożenia po najbardziej, jak dotąd, szerokich restrykcjach. Można ostrożnie pokusić się o stwierdzenie, że najgorsze za nami. W związku z tym powstała dosyć spora luka na rynku pracy. Wynika to bezpośrednio z tego, iż przedsiębiorcy mają teraz możliwość odrabiania swoich strat powstałych w wyniku lockdownów. Co za tym idzie, do wzmożonej pracy potrzebnej przy odrabianiu wspomnianych strat, potrzebne są wzmożone siły rąk do pracy. Stąd bezpośrednio wynika tak korzystna sytuacja na rynku pracy. Mnogość ofert o przeróżnym przekroju, w którym każdy poszukujący zatrudnienia znajdzie coś dla siebie to doskonała okazja, aby przygotować się profesjonalnie do tego zadania i zwiększyć swoje szanse znacząco na znalezienie wymarzonej pracy.

Szukasz pracy? Wykorzystaj dobry czas

Ok. Wiemy już, że to najlepsza sytuacja na rynku pracy na jej poszukiwanie. Warto podejść do tego zadania w sposób profesjonalny, aby jak najbardziej zwiększyć nasze szanse na sukces. Jakie są zatem sposoby na przygotowanie solidnych kompetencji w tym zakresie? Istnieje wiele instytucji, które działają w obszarze edukacji czy rozwoju kwalifikacji, organizując programy, które idealnie wpasują się w te potrzeby. Co więcej, często pomoc ta oferowana jest zupełnie za darmo! To niewątpliwie doskonały powód, aby skierować tam swoje kroki.

Programy wspierające w poszukiwaniu pracy

Jednym z takich programów jest Career Boost, organizowany przez Fundację Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium we współpracy z wolontariuszami międzynarodowej organizacji. Czego możemy spodziewać się po Career Boost? Szkolenia w tym projekcie obejmują dwa główne zagadnienia:

  • Dwudniowe, praktyczne webinarium
  • Udział w mentoringu indywidualnym

Zajęcia prowadzone są przez fachowców w swoich dziedzinach, którzy dostosowują aktualne wymogi poruszania się kandydata po rynku pracy. Mentorzy-praktycy, to – podobnie jak osoby prowadzące szkolenia – wolontariusze działający w środowisku międzynarodowym, którzy realizując swoje projekty CSR-owe, często współpracują z fundacjami w obszarze rozwoju zawodowego. Nierzadko zdarza się, że po zdobyciu odpowiednich kompetencji, uczestnicy projektów Stelli mogą liczyć na stanowisko właśnie w tych organizacjach. W ramach zajęć poruszane są następujące, bardzo praktyczne kwestie:

  1. Jak zidentyfikować swoje mocne strony i talenty oraz wyznaczyć sobie cele jak profesjonalista
  2. Jak stworzyć CV, któremu Twój przyszły pracodawca nie będzie mógł się oprzeć
  3. O sekretach poszukiwania pracy
  4. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej (wywiady symulowane)
  5. O prawie pracy – co musisz wiedzieć jako pracownik
  6. Jak efektywnie pracować z domu

Prawda, że wygląda to jak przepis na sukces? Jeśli jesteście zaciekawieni, jak takie zajęcia wyglądają „od kuchni”, wszystkich Was serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z projektem naszej Fundacji, współtworzonym razem z jedną z organizacji międzynarodowych. Nabór kandydatów do projektu o nazwie „Career Boost” właśnie ruszył! Link do strony projektu: https://www.stellavirium.org/nadchodzace-projekty/career-boost/

autor: Przemysław Nowacki