Szósta edycja Career Turn w Krakowie oraz pierwsza we Wrocławiu ruszają już dziś. Trwa rekrutacja kandydatów. Wyłoniona na podstawie aplikacji i rozmów dwudziestka (po dziesięć osób w każdym z tych miast) zyska wyjątkową szansę zmiany swojego życia zawodowego. Aż 60% uczestników poprzednich edycji znalazło pracę!

Celem projektu Career Turn jest przygotowanie do podjęcia zatrudnienia na stanowisku pracownika biurowego w dużych i stabilnych firmach. Skierowany jest do osób, które znalazły się w trudnym położeniu na rynku pracy i szukają szansy na zmianę swojego życia zawodowego. Inicjatywa realizowana jest od 2014 roku dzięki współpracy Fundacji Stella Virium i firmy UBS.

– Bardzo zależy nam na tym, aby uczestnicy kończyli udział w projekcie z pełną świadomością swoich możliwości, potencjału, jaki w nich drzemie i pewnością siebie – opowiada Małgorzata Łukawska, prezes fundacji. – Zgodnie z nazwą naszej fundacji – „stella virium” znaczy „gwiazda możliwości” – pokazujemy, że rozwój jest wpisany w nasze życie, a w każdym drzemie znacznie więcej możliwości niż sobie sam uświadamia.

– Współpraca z UBS to szansa dla uczestników na kontakt z osobami, które dzielą się swoim codziennym doświadczeniem – dodaje Klaudia Kossowska, koordynatorka projektu. – Naszą zasadą jest, że zajęcia z uczestnikami prowadzą w większości pracownicy banku, działający w ramach wolontariatu pracowniczego. Co ciekawe, wielu z nich dzięki temu odkrywa także swoje nowe możliwości, na przykład trenerskie.

– Cieszymy się, że po sukcesach Career Turn w Krakowie możemy w tym roku uruchomić edycję wrocławską – dodaje Agata Bajek, koordynator wrocławskiej edycji projektu. – Dla nas to ciekawe wyzwanie i okazja, by sprawdzić swoje umiejętności trenerskie, a dla uczestników – szansa na pozytywną zmianę życia zawodowego.

Czym jest Career Turn?

Career Turn to projekt edukacyjny – każdego uczestnika czeka 100 godzin bezpłatnych szkoleń i doradztwa w zakresie m.in. kultury korporacyjnej, obsługi klienta, prawa pracy czy organizacji pracy. To także projekt ekskluzywny, bo w jednej edycji bierze udział tylko 10 osób.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, które należą do jednej z poniższych grup:

 • osoby do 25 roku życia bez wyższego wykształcenia,
 • osoby powyżej 45 roku życia,
 • osoby z niepełnosprawnością,
 • kobiety po przerwie związanej z wychowaniem dzieci,
 • nauczyciele zwolnieni ze stosunku pracy w ostatnim roku.
 • Jak zgłosić chęć udziału?

  Wejdź na stronę: www.careerturn.pl

  Napisz na adres: klaudia.kossowska@stellavirium.org

  Zadzwoń pod nr tel.: (12) 294 04 62/63 lub 509 20 60 33

  Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Krakowie i we Wrocławiu w lokalizacjach umożliwiających sprawny dojazd środkami komunikacji miejskiej.

  Career Turn – dołącz do nas! Rekrutacja trwa!